Топ Новини

Археологи спростували швидке руйнування Тадж-Махала

7 жовтня 2011 в 17:06
Археологічне управління Індії (ASI) в п'ятницю, 7 жовтня, спростувало інформацію про можливе руйнування мавзолею Тадж-Махал, повідомляє Agence France-Presse. 5 жовтня газета The Daily Mail з посиланням на члена індійського парламенту Рамшанкара Катеріа написала, що одне з чудес світу може впасти через п'ять років.

Британське видання подало заяву ініціативної групи вчених, з якої випливало, що стародавній пам'ятці загрожує обвалення через гниючий дерев'яний фундамент. Крім того, дослідники Тадж-Махала вказували на те, що мавзолей просідає, оскільки річка Джамна, на якій він розташований, останнім часом сильно обміліла. Захисники Тадж-Махала запевняли, що за несприятливих обставин мавзолей може впасти навіть раніше - через кілька років.

Археологи з ASI, які в 2007 році почали займатися реставрацією фасаду пам'ятки, заявили, що прогнози про швидку загибель мавзолею перебільшені. "Ми та інші агентства регулярно проводимо перевірки, і ніколи нам ніхто не повідомляв про подібні погрози", - відзначили в департаменті ASI в Агрі.

Р. Катеріа, в свою чергу, зазначив, що ніколи не виступав з такими прогнозами, але при цьому зізнався, що розмовляв з прем'єр-міністром і президентом Індії про долю пам'ятки. Побоювання Р. Катеріа головним чином викликає низький рівень води в Джамні.

Тадж-Махал був побудований у 1630-1652 роках за вказівкою імператора Великих Моголів Шах-Джахана, який вирішив звести мавзолей у пам'ять про свою дружину Мумтаз-Махал. Дружина імператора померла при пологах. У будівництві пам'ятника брало участь близько 20 тисяч майстрів. Мавзолей є об'єктом Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО та однієї з найбільш визначних пам'яток Індії - його відвідують близько 4 мільйонів осіб щорічно.

За матеріалами: Лента.ру
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...