Топ Новини

Албанію позбавили права брати участь в Оскарі

11 жовтня 2011 в 09:14
Американська кіноакадемія мистецтв і наук дискваліфікувала висунутий Албанією на здобуття премії Оскар фільм.

Фільм «Прощення крові» був номінований у категорії «Кращий фільм іноземною мовою». Рішення Американської кіноакадемії було викликано тим, що картина є албанською продукцією недостатньою мірою.

У фільмі, який був знятий американським режисером Джошуа Марстоном в Албанії, всі герої говорять албанською. До албанців належить і значна частина знімальної групи. Це, однак, не вплинуло на думку академії.

«Прощення крові» розповідає про відродження звичаїв кровної помсти у сучасному албанському суспільстві. На Берлінському кінофестивалі, що відбувся в лютому 2011 року, ця стрічка принесла Джошуа Марстону приз за кращий сценарій. Фільм вважався очевидним кандидатом на здобуття Оскара від Албанії - доти, поки минулого тижня режисер Бужар Алімані, чий фільм не пройшов відбір, не заявив, що «Прощення крові» є здебільшого продукцією США. До цієї думки прислухалися у Кіноакадемії. Сам Бужар Алімані залишився задоволений таким рішенням, заявивши, що «у Албанії є власні кінематографісти, що заслуговують на визнання на міжнародному рівні».

У той же час, за словами голови Албанського національного центру кінематографії Артана Мінароллі, «Прощення крові» має всі права претендувати на Оскар, оскільки «він повністю албаномовний, у нього албанський продюсер, а режисер провів багато часу у країні і досить добре вивчив її».

Марстон, який за час роботи над фільмом вивчив албанську мову, сказав, що розчарований рішенням Кіноакадемії, і висловив думку, що у Голлівуді є системні проблеми з вибором фільмів, що претендують на премію «Оскар». Зокрема, він згадав фільм «Гавр» режисера Акі Каурісмякі, який знімався у Франції повністю французькою групою, але тим не менше був успішно висунутий на «Оскар» від Фінляндії.

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...