Ада Роговцева і Андрій Курков отримали в Італії міжнародну премію імені Гоголя

7 листопада 2012 в 11:39
Лауреатами міжнародної Премії М.В.Гоголя в Італії стали актриса Ада Роговцева, народна артистка СРСР, що зіграла більше сотні ролей у театрі та кіно, письменник і сценарист Андрій Курков, а також керівник Донецького театру, опери та балету Вадим Писарєв. У цьому році премія була присвячена пам'яті видатного українського артиста Богдана Ступки.
ada.jpg
kino-teatr.ua

Видатні діячі культури України, Росії та Італії стали новими лауреатами міжнародної Премії М.В.Гоголя в Італії. Церемонія нагородження відбулася в понеділок увечері у стінах римської історичної Вілли Медічі, де з 1803 року ще за указом Наполеона діє Французька академія.

У цьому році премія була присвячена пам'яті видатного українського артиста Богдана Ступки, героя України, першого українського лауреата Премії М.В.Гоголя в Італії, і об'єднала представників культури трьох країн - України, Італії та Росії.

Лауреатами від України стали актриса Ада Роговцева, народна артистка СРСР, що зіграла більше сотні ролей у театрі і кіно, письменник і сценарист Андрій Курков, а також керівник Донецького театру, опери та балету Вадим Писарєв.

«Для мене це дуже приємна і почесна нагорода, - зізналася ZN.UA Ада Роговцева. - Її особливість ще й у тому, що творчість Гоголя поєднала мене з Богданом Сильвестровичем Ступкою, першим лауреатом Гоголівської премії ... Ми разом знімалися в екранізації «Тараса Бульби» режисера Володимира Бортка. Тому ця премія - це ще й пам'ять про Ступку, великого актора, мого чудового колегу - відхід якого непоправна втрата для нашого мистецтва... Так вийшло, що в Італію ми поїхали разом із родичами Богдана Сильвестровича... І він начебто незримо присутній поруч із нами...»

З російської сторони нагороди удостоєні письменниця Олена Костюкович, перекладачка класика сучасної італійської літератури Умберто Еко, вчений-італьяніст Михайло Андрєєв, автор досліджень про творчість Данте, Аріосто, Макіавеллі, Гольдоні.

Серед італійців премією відзначено славістів Патрицію Деотт (Рим) і Карла Соліветті (Верона), що займаються дослідженнями гоголівської спадщини, а також відомого коміка і кінорежисера Паоло Вілладжа. Створений ним на екрані неповторний образ невдахи Фантоцці, відомого в кожному італійському будинку, був натхненний «маленькою людиною» Гоголя. Як зізнався сам актор, приймаючи з подякою премію, вперше розповідь письменника «Ніс» в перекладі на італійську мову він прочитав, коли йому було 14 років.

Літературно-громадська премія, яка носить ім'я Миколи Гоголя, існує з 2009-го і була заснована у рік 200-річчя з дня смерті письменника. Серед її володарів минулих років - італійський сценарист, поет і художник Тоніно Гуерра, англійський режисер Пітер Брук, професора Євген Солонович і Юрій Манн, директор ГМІІ імені О.С.Пушкіна Ірина Антонова, режисер Юрій Любимов, художник Борис Мессерер, письменник Андрій Бітов.

Читайте також:

Раду Поклітару обіцяє першу прем’єру на новій посаді тільки в травні

У Києві відроджують конкурс імені Лисенка: зі скрипкою Страдіварі і рекордним гран-прі в  тис.

Мінкульт хоче відродити кіностудії через централізоване фінансування

Названо лауреата Букерівської премії

 

За матеріалами:
Теги Культура
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...