Рештки супутників «ГЛОНАСС-М» впали в районі Гавайських островів у Тихому океані

Поділитися
Після нештатного виведення ракетою-носієм "Протон-М" розгінного блоку ДМ з трьома супутниками «Глонасс-М» впали в Тихому океані в районі Гавайських островів, повідомив «Інтерфаксу-АВН» у неділю, 5 декаября, джерело в ракетно-космічної галузі .
Після нештатного виведення ракетою-носієм "Протон-М" розгінного блоку ДМ з трьома супутниками «Глонасс-М» впали в Тихому океані в районі Гавайських островів, повідомив «Інтерфаксу-АВН» у неділю, 5 декаября, джерело в ракетно-космічної галузі .«Ракета-носій «Протон-М»  мала  вивести розгінний блок з супутниками на орбіту, але замість цього вона вивела їх на незамкнену орбіту», - сказав співрозмовник агентства. «У результаті цього розгінний блок, відокремившись з супутниками від ракети-носія, не мав часу розпочати роботу і разом з супутниками ввійшов в атмосферу», - додало джерело. За його словами, рештки розгінного блоку і трьох супутників впали в районі Гавайських островів. Однок, як повідомили "Інтерфаксу-АВН" у неділю, збиток від невдалого запуску трьох навігаційних супутників «ГЛОНАСС-М» може скласти кілька мільярдів рублів. «Космічні запуски зазвичай страхуються. Сьогоднішня НП, напевно, належить до страхового випадку. Думаю, збиток може скласти кілька мільярдів рублів», - розповів співрозмовник агентства. Він зазначив, що в цю суму входить вартість трьох навігаційних апаратів і ракети-носія. «Вартість західних супутників цього класу становить близько 100-200 мільйонів доларів за один апарат. Наші супутники коштують набагато дешевше, тим не менш, в цілому вартість трьох апаратів становить кілька мільярдів рублів», - сказав співрозмовник агентства. За його словами, за неофіційною інформацією, вартість ракети-носія «Протон-М» і розгінного блоку ДМ, які повинні були вивести на орбіту супутники «Глонасс-М», складає близько 70 мільйонів доларів. Три космічні апарати «Глонасс-М» були призначені для поповнення орбітального угрупування системи ГЛОНАСС. Планувалося, що сьогоднішній запуск повинен був надати системі глобального характеру. Для покриття Земної кулі навігаційним полем ГЛОНАСС необхідно 24 працюючих за цільовим призначенням апарату. Попередній російський аварійний космічний запуск відбувся в травні 2009 року, коли супутник зв'язку «Меридіан» був виведений на нерозраховану орбіту. За матеріалами «Інтерфакс-Україна»
Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі