На Лісовому кладовищі столиці осквернено могилу Герою Радянського Союзу

14 січня 2011 в 12:28
На Лісовому кладовищі столиці з могили Героя Радянського Союзу Олексія Міщенка вкрадений бронзовий барельєф. Акт вандалізму виявила дочка Героя Великої Вітчизняної Війни. Сім'я Олексія Міщенка звернулася до міліції.
На Лісовому кладовищі столиці з могили Героя Радянського Союзу Олексія Міщенка вкрадений бронзовий барельєф. Акт вандалізму виявила дочка Героя Великої Вітчизняної Війни. Сім'я Олексія Міщенка звернулася до міліції.

Це не перший випадок осквернення могил на столичних кладовищах. «Дзеркало тижня» звернулося до керівництва Лісового кладовища. Як розповів доглядач Валерій Сергієвський: «На Лісовому кладовищі таких випадків ще не було... Якщо якийсь пам'ятник розбивали, то ми по своїй можливості чисто по-людськи людям допомагали». Він відзначив, що питання матеріальної компенсації вирішуються в судовому порядку після розслідування міліцією кримінальної справи. «ЗН» звернулося і до керівництва Київської міської державної адміністрації із запитанням: «Сьогодні сфера ритуальних послуг приносить чималі доходи, і на кладовищах є охорона. Яким чином КМДА може вплинути на ситуацію? Яких заходів вже було вжито й, можливо, буде вжито в майбутньому?». У КМДА не стали коментувати питання відповідальності за розкрадання і осквернення надгробків, а також питання посилення охорони кладовищ, сформулювавши свою відповідь таким чином: «З0 липня 2010 року на території Байкового кладовища з могили Лесі Українки вандалами було вкрадено барельєф з кольорового металу. Силами працівників ритуальної служби, за рахунок «Спецкомбінату» намогильна споруда була відновлена до Дня Незалежності України, до 24 серпня цього року. Фото додаються. Стосовно випадку вандалізму на Лісовому кладовищі інформую, що у листопаді цього року з намогильної споруди Герою Радянського Союзу Міщенко (ділянка 7) невідомими було вкрадено барельєф з кольорового металу. На діючий час правоохоронні органи ведуть слідство з даного випадку. Після закінчення слідства ритуальною службою «Спецкомбінат» будуть вжити всі необхідні заходи по відновленню зазначеної намогильної споруди».

Нагадаємо, 3 вересня міліція затримала 25-річного чоловіка, який скоїв акт вандалізму над могилою Лесі Українки. За словами затриманого, він «навіть не звернув уваги, чия це могила», розпиляв барельєф на частини і здав його в пункт прийому металобрухту, за що йому заплатили 250 гривень.
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...