Топ Новини

Іран заявляє про арешт "мережі ізраїльських шпигунів "

14 січня 2011 в 12:30
Влада Ірану оголосила про арешт "мережі ізраїльських шпигунів", які, як стверджується, стояли за вбивством іранського вченого-ядерника близько року тому. За повідомленням іранського державного телебачення, шпигуни були пов'язані з ізраїльською розвідкою Моссад.

Влада Ірану оголосила про арешт "мережі ізраїльських шпигунів", які, як стверджується, стояли за вбивством іранського вченого-ядерника близько року тому. За повідомленням іранського державного телебачення, шпигуни були пов'язані з ізраїльською розвідкою Моссад.

Массуд Алі Мохаммаді, 50-річний викладач фізики в Тегеранському університеті, загинув 12 січня 2010 року. Біля його будинку було приведено в дію дистанційно керований вибуховий пристрій.

Міністерство розвідки Ірану заявило, що Моссад використовує бази в різних країнах, в Європі та в сусідніх з Іраном державах, для організації вбивства ядерника і для інших цілей.

Агентство Фарс розповідає, що інформація про "шпигунів Моссада в Ірані" була отримана в результаті "складних заходів і доступу до джерел всередині ізраїльського режиму".

Ізраїльтяни поки не прокоментували ці звинувачення.

Тегеран практично відразу ж звинуватив у загибелі Массуда Мохаммаді Ізраїль і США. Вашингтон відкинув ці звинувачення і назвав їх абсурдними.

Фахівці у Великобританії і США говорять, що Мохаммаді був відомий завдяки значному числу публікацій, але навряд чи мав доступ до секретної ядерної програми Ірану, тим більше що спеціалізувався у зовсім інших галузях фізики - квантової механіки.

Іран заявляє, що його ядерна програма переслідує суто мирні цілі. Ізраїль і західні країни підозрюють Тегеран у прагненні створити ядерну зброю.

За матеріалами: BBC Russian

Теги світ
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...