Експерт: українська армія до війни не готова

Поділитися
За 19 років незалежності Збройні сили України ніколи не були пріоритетом для керівництва держави. Про це заявив директор Центру досліджень армії, конверсії ітароззброєння Валентин Бадрак.
За 19 років незалежності Збройні сили України ніколи не були пріоритетом для керівництва держави. Про це заявив директор Центру досліджень армії, конверсії та роззброєння Валентин Бадрак. «За 19 років незалежності Збройні сили України ніколи не були пріоритетом розвитку для керівництва держави... Проблема Збройних сил стала вже проблемою держави і суспільства», - зазначив експерт. За його оцінкою, Збройні сили, як інститут стримування від зовнішньої агресії, є на сьогодні виснаженими. При цьому Бадрак зазначив, що стан Збройних сил, як сприймає його суспільство, складається з двох складових: це - морально-психологічний дух, бойова підготовка, а також питання переозброєння, тобто наявності в армії нових систем озброєння й військової техніки. «Що стосується першого, то тут я міг би підтримати певний оптимізм, з яким зараз військове керівництво говорить про майбутнє. Що стосується другого питання, то, на жаль, стан переозброєння сьогодні на нульовому рівні. І за 19 років українське військо не отримало жодної системи озброєнь, яка би мала стратегічне значення для посилення обороноздатності. Ця ситуація стала надзвичайною, що потребує уваги і суспільства, і, звичайно, вищого військово-політичного керівництва держави», - зазначив Бадрак. Експерт також висловив думку, що «до повномасштабної війни українська армія не готова». «До конфлікту на одному оперативно-стратегічному напрямку, гадаю, що так. Але це залежатиме від того, наскільки вольовими виявляться командувачі», - резюмував він. У свою чергу директор інформаційно-консалтингової компанії «Defense Express» Сергій Згурець зазначив, що цей рік приніс Збройним силам України багато невизначеності. Зокрема, за його словами, у зв'язку з набуттям України позаблокового статусу на сьогодні постала нагальна потреба впровадити нові концептуальні документи, яких поки ще не існує. «Це нова Військова доктрина, Стратегія національної безпеки та програма реформування Збройних сил. Ці три документи, насправді, порушують усі ті питання, на які немає відповідей. Навіть нове керівництво Міністерства оборони на ці питання, як на мою думку, саме не спроможне дати адекватні пояснення», - сказав експерт.

За матеріалами УНИАН

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі