90-річного українця звинувачують у загибелі десятків іспанців

14 січня 2011 в 17:49

 Морено також видав міжнародний ордер на арешт Дем'янюка, який був направлений німецькій владі. 

У кінці 2009 року уродженець України постав перед судом у Мюнхені, де його звинувачують у причетності до загибелі 27900 ув'язнених концтабору Собібор. 


У 1981 мешкав у США Дем'янюк були позбавлений американського громадянства, коли владі стало відомо, що він приховав відомості про своє нацистське минуле. 


Він був екстрадований до Ізраїлю, де його звинувачували в причетності до знищення євреїв у концтаборі Треблінка і засудили до смертної кари. У 1993 році вирок був скасований, оскільки з'ясувалося, що охоронця з Треблінки на прізвисько "Іван Грозний" сплутали з Дем'янюком помилково. 


Після цього він повернувся до США, але в 2009 році був знову виданий для здійснення правосуддя, на цей раз до Німеччини. 

Дем'янюк стверджує, що ніколи не служив охоронцем у концтаборі, а сам був в'язнем табору для військовополонених. Ніхто з нечисленних свідків, які залишилися в живих до початку суду, не зміг упізнати в звинуваченому охоронця.Головним аргументом на користь провини Дем'янюка стало посвідчення охоронця концтабору, яке, на думку адвокатів, є підробленим. 


Стан здоров'я обвинуваченого через  похилий вік не дозволяє йому активно брати участь у судових засіданнях, які постійно переносяться. 


За матеріалами: Лента.ру

Теги світ
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...